sobota 15. února 2014

Paní zubatá

Holčičky za sebou mají první návštěvu u zubaře sloužící jako preventivní prohlídka. Maruška si naštěstí ze svého úrazu a následného nepříjemného ošetřování nic nepamatovala, obě holky se k paní zubařce těšily. Na místě se předháněly, která bude v křesle dřív, víc otevře pusu, nechá si líp nabarvit zoubky a lépe se předvede, jak si umí vypláchnout.

Potud dobré. Horší je, že navzdory dost pečlivému čištění mají obě kaz, takže příští týden nás čeká odstraňování. Doufám, že jim ten pozitivní přístup k dentistům vydrží i poté.

Paní zubařka se holkám moc líbila. Maruška o ní sice mluvila jako po "paní zubaté", ale jen s námi v soukromí - s cizími lidmi téměř nemluví. O trapný moment se tak postarala jen Bětuška. Chtěli jsme koupit rovnou i nové zubní kartáčky a paní zubařka je marně hledala v různých skříních, aby nám dala vybrat barvy. Když jsem Bětušce vysvětlila, co se děje, vytrhla se mi z klína, rozběhla se přes celou ordinaci k paní zubařce, zatahala ji za plášť a silným hlasem si poručila: "Zubaško, Bety moduej, Maju taky moduej"!!!

Paní zubařka modré kartáčky neměla a asi není tak úplně zvyklá, aby ji někdo oslovoval "zubaško", bez obligátní "paní", ale ustála to statečně, holky dostaly kartáček žlutý a oranžový a snažíme se zuby drhnout o sto šest, aby se jim žádné další kazy už neudělaly.

Musíme jen doufat, že pečlivá hygiena vykompenzuje špatný genetický materiál, protože po rodičích chuděry holky opravdu zdravé zuby mít nemůžou....

2 komentáře:

 1. Ronjo, bohužel Váš uvedený mail nefunguje, tak posílám zprávu aspoň touto cestou.
  Milá Ronjo,
  je to poprvé v životě, kdy reaguju na nějaký blog.
  Chtěla jsem Vám za něj moc poděkovat. Narazila jsem na něj náhodou, vloni v zimě, kdy jsem čekala dvojčátka a předstírala práci na home officu :)
  Přečetla jsem ho celý najednou, dostalo mě úplně vše - od Vašeho líčení těhotenství, přes dopisy holčičkám, až po recepty, podle kterých vařím už
  nejen já, ale i okruh mých kamarádek.
  Termín porodu jsem měla 27. 5. 2013, nakonec kvůli mému vysokému tlaku a špatným průtokům do mozku u Kačenky musely děti na svět už 22. 3., bylo to jen 30+4. Karlíček měl 1470 g, Kačenka 1050 g. Brzy oslavíme rok a díky Bohu
  jsou děti naprosto v pořádku. Období po porodu bylo hodně náročné, 6 týdnů v inkubátorech, ale pak už šlo vše dobře, za ten rok měly maximálně rýmu, necvičili jsme ani Vojtovku. Stále kojím, laktace se mi rozjela tak moc, že jsem darovala 120 litrů do mléčné banky v Podolí.
  Milá Ronjo, z Vašeho blogu vím, že čekáte další dvojčátka, vězte, že i když jsme se nikdy neviděly, tak se modlím za zdraví Vás všech.
  Držím palce!
  Zdeňka

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat