neděle 29. září 2013

Milá Bětuško,

v červnu jsi oslavila dva roky a mám pocit, že jsi čím dál tím kouzelnější. Jsi neskutečná, veselá, vynalézavá, hravá, máš dobrodružnou povahu a tělesnou zdatností si nezadáš s dětmi o rok staršími.

Umíš krásně běhat, skákat na trampolíně, šplhat po žebříku, uděláš hravě kotrmelec a v rukou máš takovou sílu, že mě to vždycky překvapí. Všechno chceš vidět, vědět, vyzkoušet, všeho se zúčastnit. Moc ráda pomáháš s domácími pracemi, luxuješ, dáváš prádlo do pračky, pomáháš vařit. Všude je tě plno a každý si tě na první pohled zamiluje.

Přitom ale nesmírně potřebuješ pevný, známý prostor, své hranice, ve kterých můžeš bezpečně řádit. V novém prostředí se zpočátku držíš hodně zpátky, trvá ti chvíli, než si zvykneš. Když jsme s tebou začali chodit plavat, první hodinu jsi ani nechtěla do vody, nakonec jsi svolila jen k tomu, že budeš tatínkovi sedět na klíně v brouzdališti. Po několika lekcích už jsi byla sebevědomá, krásně skákala do vody a nakonec ses i potápěla. A stejné to je v každém novém prostředí, než začneš vypouštět svou obvyklou vlnu energie, potřebuješ si opatrně osahat prostor.

Jsme s tatínkem moc pyšní na to, jak jsi šikovná, jak snadno ses těsně po druhém roce zbavila plen, začala jsi spávat v postýlce pro větší děti a teď už dokonce i bez dudlíku. Za každý pokrok jsme nesmírně vděční a radujeme se z něj. S tebou to ani nejde jinak, šíříš kolem sebe veselou náladu a štěstí.

Máš moc ráda systém a pořádek a často se mi stane, že mě napomínáš, abych si vzala boty, nebo si něco uklidila tam, kam to patří. Budu se ještě muset hodně učit, abych tě svým neorganizovaným životním stylem moc neničila.

Oblíbila sis knížky, ve kterých tě nejvíc zajímají bagry, auta, jeřáby a traktory. Dlouho také bylo tvou nejoblíbenější hračkou Lego. Zkrátka, vyrůstal by z tebe moc prima chlapeček, nebýt tvé záliby v parádění, sponečkách, culíčcích, korálkách a nadšeném shlížení se v zrcadle, když tě podle tvých pokynů ozdobím. Dívám se, jak se na sebe spokojeně směješ, jak se sama sobě líbíš, a modlím se, aby ti to vydrželo. Abys vždycky věděla, že opravdu jsi nádherná, úžasná, jedinečná, že máš nesmírnou cenu.

Moc tě s tatínkem milujeme a nemůžeme se dočkat dalších let, co všechno s tebou ještě zažijeme!


Žádné komentáře:

Okomentovat